Europa Świat Wiadomości

Erdogan stanowczo o Niemcach “Wasze obecne działania niczym się nie różnią od okresu nazistowskiego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Turcja nie jest członkiem Unii, więc nie obowiązuje jej pełen obłudy język poprawności politycznej. Najlepszy tego wyraz dał ostatnio prezydent Erdogan krytykując niemiecki rząd.

Ciągle obsuwanie się pozycji UE i jednoczesny wzrost gospodarczy Turcji oraz rola, jaką ona pełni powstrzymywaniu emigracji do Europy powodują, że Erdogan używa określeń w stosunku do Niemiec, na jakie nikt w Europie otwarcie nie może sobie pozwolić.

W związku z planowanymi zmianami w tureckiej konstytucji Erdogan miał zamiar wysłać swoich ministrów na wiece mniejszości tureckiej w Niemczech lecz władze niemieckie je odwołały.

Prezydent Turcji zareagował przy użyciu niezwykle ostrego języka  porównując działania obecnych władz niemieckich do działań niemieckich władz nazistowskich.

„Niemcy, nie macie nic wspólnego z demokracją i powinniście wiedzieć, że wasze obecne działania niczym się nie różnią od okresu nazistowskiego” – stwierdził Erdogan podczas swojej mowy wygłoszonej na spotkaniu o nazwie Tureckie Kobiety i Demokracja, w Stambule.

Angela Merkel twierdzi, że decyzje o odwołaniu podejmowane są na szczeblu lokalnym i jej rząd nie ma z tym nic wspólnego.

Źródło: „Rzeczpospolita”/ wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!