Wiadomości

Erdogan poinformował o odkryciu na Morzu Czarnym ogromnego złoża gazu ziemnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Nasza platforma wiertnicza Fatih w trakcie prac, które rozpoczęły się w odwiercie Tuna 1 20 lipca, odkryła rezerwy gazu ziemnego o wielkości 320 miliardów metrów sześciennych” – poinformował dziś na konferencji prasowej prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Prezydent Turcji podkreślił, że to historyczny moment w dziejach kraju, który otwiera zupełnie nową perspektywę. Zapowiedział on, że dostawy gazu z Morza Czarnego rozpoczną się już w 2023 roku.

„Spodziewamy się podobnych dobrych wiadomości z regionu Morza Śródziemnego. Przyspieszymy nasze działania na Morzu Śródziemnym” – stwierdził prezydent Erdogan.

„Nie możemy się zatrzymać, ani spocząć na laurach, dopóki nie staniemy się eksporterem netto energii Po odkryciu na polu gazowym Sakarya wierzymy, że przed nami jest teraz znacznie jaśniejsza droga” – dodał Erdogan.

„Dane sejsmiczne pokazują, że poniżej są jeszcze 2 warstwy, mają podobną strukturę, więc dobierzemy się i do tych złóż gazu” – stwierdził minister energii i zasobów naturalnych Fatih Dönmez.