Wiadomości

Episkopat Polski poparł inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Inicjatywę „Zatrzymaj aborcję” poparł Episkopat Polski – powiedział abp Wacław Depo w wywiadzie dla piątkowego „Naszego Dziennika”. Jego zdaniem jest to „obowiązek sumienia” księży.

Zostały już niespełna dwa tygodnie na złożenie podpisu pod projektem mającym usunąć z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną. Chodzi o to, aby zlikwidować możliwość aborcji, gdy podejrzewa się u dziecka poczętego chorobę lub wadę genetyczną. Ks. abp Wacław Depo w rozmowie z gazetą „Nasz Dziennik” powiedział, że „inicjatywę „Zatrzymaj aborcję” poparł Episkopat Polski”.

„W archidiecezji częstochowskiej np. wszyscy proboszczowie zostali zachęceni w specjalnym komunikacie, aby przyjmowali wolontariuszy zbierających podpisy pod projektem, a także ogłaszali w kościołach, że taka zbiórka się odbywa” – mówił. Dodał również, że pragnie zaapelować do „księży, do liderów różnych stowarzyszeń, ruchów i wspólnot kościelnych, aby jeszcze przez te ostatnie dni zbierania podpisów zachęcali wiernych do poparcia tej inicjatywy”. „To jest nasz obowiązek sumienia” – powiedział.

Zapytany przez dziennikarza o to, czy „wykluczenie przesłanki eugenicznej z polskiego prawodawstwa może stać się ważnym świadectwem dla Europy i świata”, odpowiedział: „Powołam się tu na wypowiedź Ojca Świętego Jana Pawła II w parlamencie w Genewie, gdzie powiedział, że nie można zadekretować zła jako dobro (…). To bardzo bolesne, gdy człowiek odwraca się od Bożych przykazań, a jednocześnie próbuje wchodzić w miejsce Boga i stanowić o tym, co dobre, a co złe”. 

„Jako chrześcijanie mamy obowiązek stawać się świadkami Dekalogu i Ewangelii życia” – podkreślił abp Wacław Depo.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!