Polska Wiadomości

Empik i Allegro sprzedawały akcesoria gloryfikujące ukraiński nazizm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Batko nasz Bandera Poduszka” – to nazwa produktu, jaki jeszcze wczoraj można było zakupić w internetowym sklepie sieci Empik. Witryna, umożliwiająca nabycie czarno- czerwonego elementu pościeli z podobizną przywódcy ukraińskich szowinistów, została zablokowana po tym, jak zdjęcia skandalicznego towaru obiegły media społecznościowe.

Empik i Allegro sprzedawały akcesoria gloryfikujące ukraiński nazizm. W czwartek 25 stycznia polską prasę i portale społecznościowe zszokował przedmiot dostępny w sklepie on – line Empika. Była to poduszka, przedstawiająca podobiznę Stepana Bandery, utrzymana w barwach organizacji OUN-B – jednej z formacji odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Obecność towaru na wirtualnych półkach e-sklepu udokumentowano we wpisach w mediach społecznościowych. Choć nie jest on już dostępny, to wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie zapytanie wciąż można zobaczyć ślady wystawienia skandalicznego produktu na sprzedaż.

Jako producenta poduszki upamiętniającej czołowego ideologa organizacji winnej krwawych mordów ludności polskiej wskazano firmę WP Merchandise – producenta marki Weplay. Przedsiębiorstwo to wystawia na stronie internetowej Empika licznie inne produkty – w tym poduszki ze wzorem ukraińskiej flagi.

Poniżej przedstawiamy zrzuty ekranu z aukcji internetowej:

empik

NASZ KOMENTARZ: Penalizacja banderyzmu w Polsce została skasowana na mocy wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2019 roku. Przepisy zaskarżył “sługa narodu ukraińskiego”, Andrzej Duda. Dzieki niemu Ukraińcy mogą bez przeszkód paradować w Polsce z flagą UPA, portretami Bandery, czy też śpiewać “czerwoną kalinę”.

Polecamy również: Edukacja seksualna dla przedszkolaków? Pedofile już zacierają ręce…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!