Wiadomości

Emmelinde nadciąga nad Polskę. Teraz sieje spustoszenie w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W internecie pojawiły się filmy pokazujące gwałtowne zjawiska pogodowe w Niemczech. Niż Emmelinde naciąga nad Polskę. W nocy z piątku na sobotę spodziewane są gwałtowne burze z silnym deszczem i porywami wiatru do 85 km/h, a lokalnie nawet 100 km/h – informuje portal TVP Info.

Po bardzo ciepłym piątku, w nocy z piątku na sobotę spodziewane są gwałtowne burze z silnym deszczem i porywami wiatru do 85 km/h, a lokalnie nawet 100 km/h. W sobotę i niedzielę znacznie chłodniej, więcej chmur i opady deszczu. Burze niesie ze sobą niż Emmelinde. Na filmach z niemieckiego Padeborn uchwycono tornado. Burzom towarzyszą intensywne opady deszczu i gradu oraz wichury. W pierwszej części nocy burze wkroczą do Polski i powoli będą przesuwały się na zachód. Na większości terytorium naszego kraju ogłoszono alert 2 stopnia przed silnym wiatrem i burzami z gradem.

Polska będzie podzielona na dwie strefy opadowe. W północnej części będą to jednostajne, intensywne opady, na południowej – silne opady deszczu w burzach oraz możliwy grad. Według szacunków meteorologów, najbardziej dynamiczna pogoda może mieć miejsce w pasie obejmującym Wielkopolskę, Ziemię Łódzką i część Mazowsza. W czasie burz porywy wiatru będą dochodzić do 85 km/h, jednak lokalnie nie są wykluczone zjawiska nawałnicowe, w czasie których wiatr będzie wiał z prędkością do 100 km/h. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 7 do 10 stopni. Najcieplej będzie na południu, gdzie termometry wskażą do 16 stopni.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!