Wiadomości

Arcybiskup Berlina przeprasza za “homofobię w Kościele”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Arcybiskup Berlina Heiner Koch przeprosił za dyskryminację z powodu orientacji seksualnej w Kościele. Homofobia była “nieświętą linią tradycji” w Kościele katolickim – oświadczył duchowny.

17 maja, podczas nabożeństwa ekumenicznego w ewangelickim kościele Dwunastu Apostołów w stolicy Niemiec, arcybiskup Berlina Heiner Koch przeprosił wiernych za homofobię w Kościele. Duchowny wezwał do szacunku dla godności każdej osoby ludzkiej, bez względu na jej orientację seksualną i zapowiedział, że archidiecezja berlińska podejmie kroki, by to zapewnić. Zaproponował, aby w każdej parafii ustanowić komisarza zajmującego się przeciwdziałaniem dyskryminacji.

Apb Koch zobowiązał się do osobistej interwencji, jeśli osoba zatrudniona przez archidiecezję byłaby dyskryminowana w pracy ze względu na swą orientację seksualną. Dodał jednocześnie, że dotychczas nie spotkał się w archidiecezji z takim przypadkiem.

Szefowa Kościoła Ewangelickiego Berlina, Brandenburgii i Śląskich Górnych Łużyc pastorka Christina-Maria Bammel przyznała, że również w parafiach protestanckich osoby nieheteronormatywne “zbyt długo” nie były akceptowane. – Każda fobia oddziela od Boga i Chrystusa i staje się grzechem – stwierdziła teolog.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!