Europa Polska Wiadomości

Emmanuel Macron szczuje ekologicznych aktywistów na Polskę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal dzienniknarodowy.pl trzy dni po tym, jak miliony młodych ludzi wzięło udział na całym świecie w tzw. Strajku Klimatycznym, w samolocie prezydenckim, który zabrał go do Nowego Jorku, aby wziąć udział w szczycie klimatycznym w siedzibie ONZ, Emmanuel Macron zwierzył się kilku paryskim dziennikarzom, iż w przynajmniej jednym zgadza się z Żółtymi Kamizelkami. Oczywiście chodzi o postulaty klimatyczne.

– Potrzebuję wzajemnej mobilizacji, abyśmy byli silniejsi. To, co jest użyteczne, to presja wywierana na wszystkich – stwierdził.

Na specjalnym szczycie sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres ma nadzieję, że dziesiątki przywódców ogłosi dodatkowe plany ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Obecnie Unia Europejska pozostaje w tyle wobec tych zamierzeń. Na szczycie w Brukseli w dniach 20–21 czerwca Polska, Republika Czeska, Węgry i Estonia zablokowały porozumienie o neutralności klimatycznej. Chodziło o to, by zobowiązać się do neutralności węglowej do 2050 r., czyli by unijna gospodarka była neutralna pod względem emisji CO2 i tyle samo pochłaniała go, co emitowała.

– Prawda jest taka że jest taki kraj, który wszystko blokuje. To Polska – orzekł Emmanuel Macron. – Niech oni (młodzi aktywiści ekologiczni – przyp. red.), niech udają się tam i demonstrują w Polsce!

Niech tu przyjadą. Godnie ich przywitamy…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!