Wiadomości

Elżbieta Witek została wybrana marszałkiem Sejmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Elżbieta Witek została wybrana na Marszałka Sejmu. Za jej kandydaturą głosowało 314 posłów, przeciw było 11, a 134 wstrzymało się od głosu.

– Takiego wyboru jeszcze nie było. Jesteśmy pod wrażeniem tak szerokiego poparcia – powiedział marszałek-senior Antoni Macierewicz przekazując przewodniczenie obradom Elżbiecie Witek.

– Wyjątkowy dzień. Jestem ogromnie zaszczycona, bo patrząc na tablicę z wynikami głosowań, widzę, że głosowali na mnie państwo spoza mojego klubu. Bardzo za to dziękuję. To jest dla mnie ogromny zaszczyt, ogromne wyróżnienie i zobowiązanie. Każdego z państwa i w tej kadencji, i w poprzednich, zawsze darzyłam olbrzymim szacunkiem, bo każdy z nas jest inny, każdy z nas jest różny, ale są sprawy, które powinny nas łączyć. Jako marszałek Sejmu będę robiła wszystko, aby każdy z państwa znalazł u mnie wsparcie, kiedy będziecie tego wsparcia potrzebowali. Zgodnie z Regulaminem Sejmu moje drzwi do gabinetu będą dla państwa otwarte. (…) Nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Z każdej sytuacji są co najmniej dwa wyjścia. Będziemy szukali tego najlepszego – mówiła po głosowaniu marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!