Świat Wiadomości

Elton John atakuje Watykan za sprzeciw wobec błogosławienia par homoseksualnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl legendarny muzyk i homoseksualista skrytykował na Twitterze oświadczenie Kongregacji Nauki Wiary stwierdzające niemożność udzielania błogosławieństwa parom homoseksualnym w Kościele katolickim. Zarzucił też watykańskim urzędnikom hipokryzję.

„Jak Watykan może odmawiać błogosławieństwa małżeństwom homoseksualnym, ponieważ są „grzechem”, a jednocześnie radośnie czerpać zyski z inwestycji milionów w „Rocketmana” – film, który jest celebracją mojego szczęśliwego małżeństwa z Davidem? Hipokryzja”- napisał na Twitterze.

Komentarz muzyka odnosił się do oświadczenia Kongregacji Nauki Wiary, w którym stwierdzono, że „Kościół nie dysponuje władzą udzielania błogosławieństwa związkom osób tej samej płci, dlatego nie może być ono uznane za dozwolone”.

„Nie jest właściwe, aby księża błogosławili pary homoseksualne, które proszą o jakieś religijne uznanie ich związku” – podkreślono. Papież wyraził zgodę na opublikowanie odpowiedzi i dołączonej do niej noty wyjaśniającej, podpisanej przez prefekta Kongregacji, kard. Luisa Ladarię, oraz jej sekretarza, abp. Giacoma Morandiego.

Film „Rocketman” jest fabularyzowaną biografią Eltona Johna, wzbudzającą kontrowersje ze względu na zamieszczenie w nich wulgarnych, homoseksualnych scen erotycznych. „Jestem dumny, że Rocketman to pierwszy duży film studyjny z gejowską sceną miłosną. Gdybym to pominął, poczułbym, że oszukuję ludzi” – mówił o swoim „dziele” brytyjski artysta.

Informacje o finansowaniu z watykańskich funduszy pro-homoseksualnej produkcji podał renomowany „Financial Times”. Inwestycji dokonano za kadencji odpowiedzialnego za watykańskie finanse, byłego kardynała Angelo Becciu, który złożył rezygnację w atmosferze skandalu. Becciu miał dopuścić się malwersacji finansowych i narazić skarb Stolicy Apostolskiej na straty poprzez ryzykowne inwestycje.

Niech sobie gada…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!