Elon Musk
Wiadomości

Elon Musk o czipach wszczepianych do mózgu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najbogatszy człowiek na świecie Elon Musk twierdzi, że za kilka lat człowiek stanie na Marsie. Mówi, że przyszłość to kolonizacja planet. Założyciel Space X mówił też o czipach wszczepianych do mózgu.

Amerykański biznesmen i multimiliarder Elon Musk, który jest najbogatszym człowiekiem na świecie – jego majątek przekracza aktualnie 188,5 mld dolarów – udzielił wywiadu za pomocą aplikacji Clubhouse, dostępnej dla wąskiego grona odbiorców – 5 tys. użytkowników.

Część rozmowy dotyczyła implantów mózgu Neuralink – to czipy, które mają połączyć umysł z komputerem. Niektórzy eksperci przewidują, że do 2050 r. każdy człowiek będzie miał w sobie jakieś technologiczne części.

Elon Musk poinformował, że w najbliższych tygodniach pokaże postępy dotyczące działania tych implantów; dodał, że chodzi o wszczepienie tego czipa do mózgu małpy, która mogła dzięki temu grać w gry komputerowe, sterując własnymi myślami.

– Wczesne zastosowania tego rozwiązania będą tak naprawdę przeznaczone tylko dla osób, które mają poważne uszkodzenie mózgu – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!