Elon Musk
Wiadomości

Elon Musk nabija się z Twittera. „Będą musieli ujawnić w sądzie informacje o botach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Elon Musk zerwał porozumienie zawarte w sprawie zakupu sieci społecznościowej. Zarząd Twittera zapowiedział, że będzie dążył do wyegzekwowania od miliardera na drodze sądowej wywiązanie się z umowy. W odpowiedzi Musk publikuje kpiący tweet.

Jak już pisaliśmy, miliarder Elon Musk, szef Tesli i SpaceX, napisał w piątek do zarządu Twittera, że kończy porozumienie zawarte w sprawie zakupu sieci społecznościowej. Jako powód wskazał „fałszywe i wprowadzające w błąd” informacje o firmie.

Prawnicy Elona Muska w piśmie do Twittera napisali, że doszło do naruszenia warunków porozumienia dotyczącego sprzedaży, zawartego w kwietniu tego roku. Według nich Twitter wiele razy albo nie chciał, albo nie potrafił w wyczerpujący sposób odpowiedzieć na pytania dotyczące realnej liczby kont prowadzonych przez boty. Według prawników miliardera pełna wiedza na ten temat jest kluczowa dla biznesowej kondycji spółki, wobec czego Elon Musk wycofuje się z zakupu Twittera. Teraz Zarząd serwisu społecznościowego próbuje wyegzekwować od miliardera wywiązanie się z umowy zakupu platformy za 44 mld dol.

W odpowiedzi Elon Musk opublikował krótki komentarz na platformie. Obok jego zdjęć zamieszczono zdania: „mówili, że nie mogę kupić Twittera”, „potem twierdzili, że nie ujawnią informacji o botach”, „teraz chcą przymusić mnie w sądzie do zakupu Twittera”, „będą musieli ujawnić w sądzie informacje o botach”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!