Elon Musk
Wiadomości

Elon Musk grozi Microsoftowi: „Czas na pozew”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najwyraźniej decyzja Microsoftu rozjuszyła Muska…

Szef Twittera Elon Musk chce pozwać Microsoft. Miliarder ocenia, że znana firma używała danych platformy społecznościowej do trenowania AI bez pozwolenia. Wcześniej Microsoft odmówił płacenia za funkcje Twittera.

Elon Musk zagroził firmie Microsoft. W lakonicznym wpisie na Twitterze wskazał, że znana korporacja IT wykorzystywała dane z platformy społecznościowej bez odpowiedniego zezwolenia. Sprawa może skończyć się w sądzie. „Oni nielegalnie trenowałi, wykorzystując dane Twittera. Czas na pozew” – zapowiedział Elon Musk. Groźba miliardera jest bardzo ogólna, ale wydaje się mieć związek z możliwym wykorzystaniem wpisów z Twittera przez firmę OpenAI, do ćwiczenia narzędzia ChatGPT.

Komentarz miliardera pojawił się pod wpisem Twitter Daily News, śledzącego najnowsze informacje o platformie. Konto podało, że firma Microsoft zamierza zakończyć wsparcie dla Twittera w swoich narzędziach reklamowych dla firm. Spółka nie zamierza bowiem płacić platformie społecznościowej za dostęp do narzędzi API Twittera.

Oba tematy wydają się zupełnie niepowiązane. Najwyraźniej decyzja Microsoftu rozjuszyła Muska, który postanowił „odwdzięczyć się” gigantowi z Redmond. MS nie odpowiada jednak za tworzenie ChatGPT, a wykorzystuje produkt OpenAI na zasadzie licencji. Co prawda, firma jednocześnie inwestuje w twórców narzędzia.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!