Wiadomości

Egipski prawnik pozywa Netflixa za królową Kleopatrę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Egipski prawnik Mahmoud al-Semary złożył w prokuraturze wniosek o zamknięcie platformy Netflix w Egipcie po premierze zwiastuna filmu „Królowa Kleopatra”. W filmie słynna Kleopatra przedstawiona została jako kobieta… czarnoskóra.

Egipski prawnik zażądał podjęcia poważnych działań prawnych przeciwko osobom odpowiedzialnym za realizację dokumentu. Za udział w „tej zbrodni” obwinił kierownictwo Netflixa. W skardze złożonej przeciwko Netflix stwierdzono: „Większość tego, co wyświetla platforma Netflix, nie jest zgodna z islamskimi i społecznymi wartościami i zasadami, zwłaszcza egipskimi”.

Dodał, że zwiastun filmu, który przyciągnął miliony widzów na całym świecie, jest sprzeczny z historią Egiptu. Stwierdził nadto, że dokument promuje afrocentryzm, którego celem jest zniekształcenie i zatarcie egipskiej tożsamości.

W skardze oskarżono również twórców dokumentu i zarządzania platformą o „fałszerstwo”. Były egipski minister starożytności, Zahi Hawass, opisał przedstawianie królowej Kleopatry jako czarnej kobiety jako „fałszowanie faktów”, dodając, że „to jest całkowicie fałszywe. Kleopatra była Greczynką, co oznacza, że ​​była biała, a nie czarna”.

Królowa Kleopatra, ostatnia władczyni z dynastii Ptolemeuszów, urodziła się w 69 r. p.n.e. i zmarła w 30 r. p.n.e. w Aleksandrii.

/egyptindependent.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!