Wiadomości

Egipska policja przeprowadziła nalot na biuro tureckiej agencji Anadolu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Egipska policja przeprowadziła nalot na biuro agencji Anadolu w Kairze i zatrzymała czterech jej pracowników. Wśród zatrzymanych jest jeden obywatel Turcji.

Nie wiadomo, gdzie obecnie przebywają zatrzymani pracownicy. Turcja zdecydowanie potępiła akcję egipskiej policji na biuro agencji Anadolu w Kairze, wzywając do natychmiastowego zwolnienia czterech pracowników.

„Nalot na biuro agencji Anadolu w Kairze zeszłej nocy przez egipskie siły bezpieczeństwa i zatrzymywanie niektórych pracowników biurowych bez uzasadnienia jest aktem prześladowania i zastraszania tureckiej prasy, stanowczo potępiamy takie działania” – stwierdził turecki MSZ w wydanym oświadczeniu.

„Ten akt przemocy wobec AA [Agencji Anadolu] po raz kolejny pokazuje nie tylko negatywne podejście rządu egipskiego do wolności prasy, ale także jego poważną sytuację w zakresie demokracji i przejrzystości” – czytamy dalej.

Turecki MSZ wyraził oburzenie na brak stanowczej reakcji ze strony państw europejskich, które – jak podkreślono – „winny być wyczulone na kwestii wolności prasy i wypowiedzi”.

/aa.com.tr/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!