Wiadomości

Echo afery korupcyjnej: Premier wezwał szefa KNF do złożenia natychmiastowych wyjaśnień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Premier wezwał szefa KNF do złożenia natychmiastowych wyjaśnień; jeżeli zarzuty wskazane przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” w całości lub części potwierdzą się, wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje – powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

„Gazeta Wyborcza” napisała we wtorek, że Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł. Tak – według „GW” – twierdzi właściciel banku Leszek Czarnecki. Bankier nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

– Prezes Rady Ministrów zwrócił się do służb i prokuratury o podjęcie szybkich i zdecydowanych działań w celu sprawdzenia i wyjaśnienia informacji, które dotyczą przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego — przekazała Kopcińska, odnosząc się do publikacji „GW”.

Dodała, że szef rządu wezwał też Chrzanowskiego „do złożenia natychmiastowych wyjaśnień”.

– Jeżeli zarzuty wskazane przez dziennikarzy w całości lub części potwierdzą się, wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje wynikające z przepisów prawa — zaznaczyła rzeczniczka rządu.

Zapowiedziała, że będzie „na bieżąco” informować o „kolejnych etapach wyjaśniania doniesień” „Gazety Wyborczej”.

– Jest rzeczą wiadomą, że najpierw należy wyjaśnić, czy te póki co doniesienia medialne znajdują jakiekolwiek potwierdzenie — dodała Kopcińska.

Chodzi o sprawę, o której pisaliśmy tutaj:

Leszek Czarnecki nagrał szefa KNF, który miał mu oferować korupcyjny układ za 40 mln złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!