Wiadomości

Dziś umowa na drony bojowe dla wojska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek zostanie podpisana umowa na zakup dronów bojowych dla Wojska Polskiego – poinformował wiceminister obrony Michał Dworczyk. Zaznaczył, że takie drony ma armia amerykańska i jeszcze jedno państwo NATO.

Dworczyk podał, że umowa zostanie podpisana o godz. 15.00 w obecności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. – Takie drony mają najbardziej zaawansowane armie na świecie, w tym armia Stanów Zjednoczonych i jeszcze jedna armia w NATO – powiedział wiceminister w poniedziałkowym wywiadzie dla TV Republika. 

Resort obrony w porannym komunikacie przekazanym PAP podał, że umowa na dostawy zestawów Amunicji Krążącej WARMATE dla Sił Zbrojnych RP ze spółką WB Electronics SA z Grupy WB zostanie podpisana o godz. 15.00 w poniedziałek w Ożarowie Mazowieckim. Podczas spotkania, w którym wezmą udział szef MON i Dworczyk zaprezentowane zostaną także systemy Bezzałogowych Statków Powietrznych. 

– Dzięki podpisywanej w poniedziałek umowie Polska wejdzie w posiadanie tej doskonałej broni – zaznaczył Dworczyk.

– Myślę, że niedowiarki z Platformy Obywatelskiej będą musiały zjeść język, bo niektórzy politycy kwestionowali, czy w ogóle do tego zakupu dojdzie – dodał wiceminister. 

– To jest po prostu dobra informacja z punktu widzenia statystycznego obywatela Polski – wzrasta po prostu bezpieczeństwo – podkreślił Dworczyk.

Wiceminister obrony Michał Dworczyk dodał, że umowa na drony wpisuje się w już dokonane zakupy i dostawy dla armii.

– To jest bardzo dobry rok z punktu widzenia modernizacji Wojska Polskiego. Nowy sprzęt trafia do polskiej armii, nowe kontrakty są podpisywane. Niedawno trafiły do Wojska Polskiego armatohaubice Krab, to są jedne z najnowocześniejszych na świecie tego rodzaju produktów, trafiły też moździerze Rak – zauważył wiceminister.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!