Wiadomości

Dżihadyści wracają do Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Około 50 dżihadystów ISIS powróciło w tym roku do Niemiec. Jak wynika z ujawnionego raportu, sumie już około jednej trzeciej wszystkich islamskich bojowników, którzy wyjechali za granicę, by walczyć o kalifat, wróciło do Niemiec.

Tak więc łączna liczba dżihadystów, którzy powrócili do swojej niemieckiej ojczyzny w ciągu ostatnich kilku lat, to około 300, jak wynika z raportu zatytułowanego „Poza kalifatem” i oświadczenia niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

W oświadczeniu stwierdzono, że około 960 osób wyjechało do strefy działań wojennych, aby dołączyć do walczących w Syrii i Iraku bojówek, dodając, że „około jedna trzecia osób, które opuściły kraj, z powrotem przebywa w Niemczech, z czego ponad 15 procent to kobiety”.

W fatalnym świetle to stan bezpieczeństwa UE: setki dżihadystów ISIS po prostu wróciły na kontynent. Szaleństwem byłoby wierzyć, że ci ludzie zmienili swoje radykalne poglądy – w dalszym ciągu nienawidzą Zachodu, zachodniej cywilizacji i wszystkich, którzy są z nią związani.

/westmonster.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!