Wiadomości

Dżihad-mobile atakują stanowiska syryjskich sił rządowych koło miasta Sarakib, na nic się to zdaje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bojownicy Hajat Tahrir asz-Szam przypuścili szturm na wioski An-Najrab i Dadich, leżące na zachód od miasta Sarakib, próbując od zewnątrz rozerwać pierścień okrążenia, który w międzyczasie zacisnął się wokół tego bastionu oporu wojsk tureckich i protureckich bojowników. W ataku wzięły udział dwa dżihad-mobile, czyli opancerzone pojazdy, wypełnione materiałami wybuchowymi, prowadzone przez kierowców-samobójców.

Źródła związane z Hajat Tahrir asz-Szam twierdzą, że pierścień okrążenia wokół miasta Sarakib został rozerwany, a wioski An-Najrab i Dadich przeszły pod kontrolę sił protureckich. Dodają, że wszędzie pełno jest trupów syryjskich żołnierzy i wiele zniszczonego sprzętu – według tychże źródeł, łupem bojowników miały paść cztery czołgi, jeden BWP-1 i jeden zestaw przeciwlotniczy ZSU-23-4 Szyłka. Zdobycie BWP-a przez bojowników zostało udokumentowane na filmie, w kwestii pozostałych pojazdów brak jest takiego potwierdzenia.

Według źródeł prorządowych, bojownikom tylko częściowo udało się zająć obie miejscowości. Tak czy inaczej – wkrótce, przy wsparciu rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa, wieś An-Najrab została odzyskana przez siły rządowe, później to samo stało się z wioską Dadich.

W międzyczasie oddziały rządowe wdarły się do wschodniej części miasta Sarakib, po czym zajęły całe miasto. Co w tym momencie robiły jednostki tureckie, nie wiadomo…

Tymczasem w kierunku linii frontu zmierzają kolejne kolumny wojsk tureckich:

Przebieg wcześniejszych działań w rejonie miasta Sarakib został przedstawiony tutaj:

Wojska tureckie i protureccy bojownicy odpierają ataki syryjskich sił rządowych na Sarakib

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!