Wiadomości

Dziesięć czerwonych kartek w meczu o superpuchar Argentyny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W trakcie finału Superpucharu Argentyny, w którym drużyna Boca Juniors mierzyła się z Racingiem, sędzia Facundo Tello pokazał aż… 10 czerwonych kartek. Boca przegrała 1:2.

Aż do 118. minuty było to po prostu bardzo dobre, efektowne widowisko, w którym minimalnie lepsi okazali się piłkarze Racing Club. Carlos Alcaraz, który strzelił decydującego gola, postanowił jednak nieco urozmaicić widowisko, dolewając benzyny do i tak płonących już do emocji trybun. Świętując zdobycie bramki, gracz Racingu podbiegł do sektora zajmowanego przez kibiców Boca Juniors, uklęknął przed nimi i prowokacyjnie zerkał przez kilka dłuższych chwil. Rozjuszeni fani domagali się wymierzenia sprawiedliwości buńczucznemu zawodnikowi. Odpowiedzialność wzięli na siebie piłkarze, którzy szybko podbiegli do Alcaraza.

Zaczęły się przepychanki, przez kilka minut atmosfera na murawie była bardzo napięta. Gdy w końcu sytuacja się nieco uspokoiła, do akcji wkroczył sędzia. Facundo Tello, którego niebawem zobaczymy na mundialu, wyjął z kieszeni czerwony kartonik i… pokazał go aż ośmiu zawodnikom.

Do końca meczu na boisko zostało zaledwie 12 piłkarzy (w tym tylko czterech z Boca). Spotkanie zakończyło się po 130 minutach, po których puchar wznieśli gracze Racing Club.