Wiadomości

Dziennikarze Onetu przeszli szkolenie ideologiczne prowadzone przez Kampanię Przeciw Homofobii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nieodłącznym elementem wszelkich systemów i ideologii totalitarnych są szkolenia i warsztaty ideologiczne dla dziennikarzy. Nie jesteśmy więc zaskoczeni doniesieniami, że Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii organizowało szkolenia dla dziennikarzy Onet.pl, o czym dowiedział się portal tvp.info.

Redakcja Onetu nie udzieliła odpowiedzi na zadane przez portal TVP Info pytania dotyczące tej sprawy. Odniosła się do nich natomiast KPH, potwierdzając nasze informacje. Warsztaty „miały na celu przekazanie wiedzy z zakresu języka służącego opisowi społeczności osób LGBTQI i jej problemów tak, aby unikać pojęć dyskryminacyjnych” – czytamy w odpowiedzi stowarzyszenia.

Warsztaty dotyczyły „języka służącego opisowi społeczność LGBTQI, tj. lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, queer i interpłciowych” – napisała kierowniczka zespołu komunikacyjnego KPH Cecylia Jakubczak.

Warsztaty odbyły się na przełomie sierpnia i września tego roku i prowadziła je właśnie Jakubczak.

„W ramach warsztatów poruszone zostały zagadnienia dotyczące języka służącego opisowi zagadnień związanych z orientacją psychoseksualną i tożsamością płciową. Udział w warsztatach nie był obowiązkowy. Warsztaty prowadzone przez KPH miały na celu przekazanie wiedzy z zakresu języka służącego opisowi społeczności osób LGBTQI i jej problemów tak, aby unikać pojęć dyskryminacyjnych. Warsztaty nie były elementem kampanii dot. praw osób LGBT” – czytamy w odpowiedzi przekazanej TVP Info.

Portal TVP Info zauważa, że szkolenia dla redakcji Onetu zbiegły się w czasie z wydaniem przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich publikacji pt. „Postępowania w sprawach o ustalenie płci. Przewodnik dla sędziów i pełnomocników”, którą anonsował na Twitterze sam RPO Adam Bodnar. W opisie podanym na stronie rzecznika można przeczytać m. in., że „celem publikacji jest ułatwienie sędziom orzekania w postępowaniach o ustalenie płci, a także zapewnienie możliwie pełnej ochrony praw człowieka osób transpłciowych w toku tych postępowań”. W broszurze wskazuje się m.in. na potrzebę zwracania się do podsądnych bez określania płci.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!