Polska Wiadomości

Dziennikarze Onetu ochoczo sprawdzają czy Kościół stosuje się do obostrzeń…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Onet przypomina, że dziś Kościół katolicki obchodzi Niedzielę Palmową, otwierającą Wielki Tydzień. Jednocześnie drobiazgowo sprawdza czy księża w kościołach przestrzegają obostrzeń związanych z limitem wiernych, a także noszeniem maseczek zakrywających usta i nos.

Portal Onet.pl należący do niemieckiego koncernu Axel Springer postanowił „zadbać o zdrowie katolików”. W tekście pt. „Niedziela Palmowa w dobie pandemii. Czy przestrzegane są obostrzenia? Sprawdziliśmy” przedstawia wnioski ze swojego „śledztwa”. Dziennikarze portalu weryfikują bowiem na Mszach świętych sprawowanych w kościołach w różnych częściach kraju czy księża i wierni przestrzegają obostrzeń. Portal przypomina, że zgodnie z decyzjami władz, aktualnie w kościołach może przebywać jedna osoba na 20 m kw.

„Nasi reporterzy wybrali się do kilku parafii w Polsce, żeby zobaczyć, czy wierni i duchowni przestrzegają reżimu sanitarnego” – czytamy w tekście. Dziennikarze biorący udział w „śledztwie” chwalą księdza i wiernych w kościele Chrystusa Króla, gdzie podczas Mszy świętej naliczono 40 wiernych, a limit wynosił maksymalnie 50 osób. W tekście podkreślono, że ksiądz przypomniał, że z powodu ograniczeń wierni mogą przeżywać Triduum Paschalne poprzez udział w internetowej Mszy świętej.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Dziennikarz Onet weryfikowali także sytuację w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie. Reporter informuje, że także tam przestrzegane są wymogi sanitarne, a po osiągnięciu limitu wiernych, nie można wejść do środka, a początku pilnuje ministrant. Wszyscy „ponad liczbowi” wierni mogą pozostać na świeżym powietrzu – przed wejściem do kościoła.

Portal Onet sprawdził również, jak przepisy są przestrzegane w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach nieopodal Kielc. Reporter wskazał, że limit wiernych wynosi 70 osób, ale mimo tego, w kościele miało w jednym momencie przebywać ponad 100 osób. Dodał jednocześnie, że wierni nie zachowują między sobą dystansu społecznego.

Zastanawiające czy dziennikarze portalu Onet równie gorliwie będą weryfikować czy przestrzegane są obostrzenia w miejscach kultu innych religii. A może ta akcja sprawdzania i weryfikacji dotyczy tylko wiernych Kościoła katolickiego?

Szkoda słów…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!