Świat Wiadomości

Dziennikarz TVN przemilczał pochodzenie zamachowca z Wisconsin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal tvp.info policja zatrzymała podejrzanego ws. tragicznych wydarzeń, do których doszło w niedzielę na bożonarodzeniowej paradzie Waukesha w Wiscosin. Podejrzany jest raperem, znanym pod pseudonimem MathBoi Fly. Jak donosi m.in. Karol Markowicz z „Fox News”, do aresztu trafił „Darrel E. Brooks, czarny mężczyzna, mający blisko 40 lat”. Korespondent TVN Marcin Wrona – mimo znanych w USA od kilkunastu godzin faktów – w swojej korespondencji stwierdził, że on “nie powie kto to jest”.

Tragicznym wydarzeniom sporo miejsca poświęcił także TVN24. O sprawie mówił korespondent stacji w USA, Marcin Wrona. Dziennikarz nie chciał powiedzieć o tym, kto został zatrzymany.

– W mediach społecznościowych krąży zdjęcie jednego mężczyzny, podawane jest jego imię i nazwisko, policja tego nie potwierdza, więc ja nie powiem państwu, kto to jest – powiedział Wrona.
Tragedia w amerykańskim mieście wydarzyła się w niedzielę. Na filmach wideo pokazywanych przez amerykańskie stacje telewizyjne oraz publikowanych w mediach społecznościowych widać czerwonego SUV-a marki Ford wjeżdżającego z dużą prędkością w paradę maszerującą ulicami Waukesha, miejscowości położonej na przedmieściach Milwaukee.

Funkcjonariusze otworzyli ogień do taranującego ludzi pojazdu, ale kierowca forda zdołał wyrwać się z obławy. Niedługo potem policjanci znaleźli uszkodzony samochód zaparkowany pod jednym z domów. Szybko zatrzymano także mężczyznę, który w kieszeni miał mieć kluczyki do SUV-a. Jak informuje Karol Markowicz, związana m.in. z Fox News, do policyjnego aresztu trafił Daniel Brooks Jr, raper znany jako MathBoi Fly.

W przestrzeni publicznej pojawiły się spekulacje, że atak na bożonarodzeniową paradę miał związek z ogłoszeniem wyroku ws. Kyle’a Rittenhouse’a. 18-latek został uniewinniony od zarzutu zabójstwa po tym, jak podczas jednej z manifestacji przeciw brutalności policji zastrzelił dwóch jej uczestników. Po ogłoszeniu wyroku w Stanach Zjednoczonych wybuchły zamieszki.

Wg „Daily Star” raper miał komentować orzeczenie sądu ws. Rittenhouse’a w mediach społecznościowych. „Wyrok mnie nie dziwi, ale to żart” – brzmiał jeden z wpisów.

Policja póki co nie łączy niedzielnego zamachu ze sprawą Rittenhouse’a.

Zatrzymany raper ma długą kartotekę kryminalną. Obecnie toczy się przeciwko niemu sprawa karna w sądzie w Milwaukee. Zarzuty obejmują m.in. stosowanie przemocy domowej, zakłócenie porządku i pobicie. 19 listopada, czyli dwa dni przed tragedią w Waukeusha, wyszedł na wolność wpłacając 1000 dolarów kaucji.

Wcześniej był skazany za m.in. posiadanie narkotyków, utrudnianie śledztwa, pobicie i posiadanie narkotyków.

Andy Ngo, dziennikarz i autor książki: „Bez masek – Radykalny plan Antify przeciw demokracji” napisał na Twitterze, że mężczyzna był także związany z ruchami Black Lives Matter.

Typowe…

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!