Wiadomości

Dziennikarz TV Biełsat zwolniony za zamieszczenie na Facebooku zdjęcia Dudy z Trumpem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od kilku dni dyżurni propagandyści próbują nam wmówić, że w sytuacji, gdy prezydent Duda podpisuje w pozycji stojącej tekst porozumienia, podczas gdy podpisujący to porozumienie wraz z nim prezydent Trump siedzi rozwalony w fotelu, nie ma nic niestosownego, że takie w Białym Domu są zwyczaje i w ogóle powinniśmy się cieszyć, że prezydent RP został wpuszczony na salony…

I oto dowiadujemy się, że Iwan Szyła, redaktor mediów społecznościowych w TV Biełsat, został za udostępnienie na Facebooku zdjęcia ilustrującego owo wydarzenie zwolniony z pracy.

– Zasadą Biełsatu jest to, że możemy informować o sprawach polskich, ale nie włączamy się w żadne kampanie polityczne – ani po stronie Platformy, PiS-u ani żadnej innej – uzasadnia Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor stacji. Dodaje, że Ivan Shyla nie wywiązywał się ze swoich obowiązków.

W czwartek wieczorem Szyła poinformował, że z powodu publikacji tego zdjęcia TV Biełsat zakończyła z nim współpracę. Zaznaczył, że wcześniej kierownictwo stacji, na czele z jej dyrektor Agnieszką Romaszewską-Guzy, próbowało zablokować wpis z fotografią.

– Powoływała się na interes narodowy Polski, mówiąc, że pracownicy stacji nie mogą z niego żartować (nie mam niczego takiego zapisanego w mojej umowie). Zostałem też nazwany kukiełką Kremla – opisał.

Podkreślił, że jako osoba z redakcji TV Biełsat jest zatrudniony w Telewizji Polskiej, a jego ostatecznym szefem nie jest Andrzej Duda. Natomiast TVP nie podlega cenzurowaniu przez polskie władze. Iwan Szyła dodał, że w czwartek został mailowo zwolniony bez podania przyczyn. Zapewnił, że wcześniej nie było mowy o zakończeniu współpracy z nim. Z TV Biełsat jest związany od września 2016 roku, jego umowa miała obowiązywać jeszcze przez cztery miesiące.

/wirtualnemedia/pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!