Wiadomości

Dzięki zdecydowanej postawie matki 12–letniej dziewczynki udało się zatrzymać pedofila

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zdecydowana postawa matki 12–letniej dziewczynki doprowadziła do zatrzymania przez policjantów z komisariatu w Trzebini 33-latka podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego jej córki. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów, w tym usiłowania obcowania płciowego z małoletnią. Decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

28 lutego br. mieszkanka Trzebini poinformowała miejscowych policjantów, że na komunikator internetowy jej małoletniej córki odezwał się nieznajomy mężczyzna. Rozmówca, wiedząc o jej wieku, zaproponował nawiązanie z 12-latką relacji seksualnych. Matka, podając się za córkę, przystała na propozycję nieznajomego dotyczącą spotkania, do którego miało dojść 1 marca br. około godz. 13:00. w miejscu zamieszkania małoletniej.

Sprawą niezwłocznie zajęli się kryminalni, którzy urządzili zasadzkę i zatrzymali mężczyznę około godz. 12:55 bezpośrednio przed drzwiami mieszkania zgłaszającej oraz jej małoletniej córki. Okazał się nim 33-latek z powiatu hrubieszowskiego.

Dalsze czynności przeprowadzane były w Komisariacie Policji w Trzebini. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 33-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał dwa zarzuty: nawiązania kontaktu z osobą poniżej 15 roku życia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego z propozycją obcowania płciowego oraz usiłowania obcowania płciowego z osobą małoletnią, za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

/Policja Małopolska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!