Wiadomości

Dzięki współpracy służb polskich i irlandzkich zatrzymano w Irlandii handlarzy narkotyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z CBŚP ustalili, że na terenie Irlandii, dwóch Polaków zajmuje się przestępczością narkotykową. Tę informację przekazali Policji irlandzkiej, która zatrzymała dwóch podejrzanych o udział w obrocie hurtowymi ilościami narkotyków oraz zabezpieczyła 78 kg marihuany, wartej 1,6 miliona euro. Działania były koordynowane przez Europol.

Wszystko zaczęło się, gdy policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do informacji, z której wynikało że dwóch Polaków przebywających na stałe w Irlandii łamie prawo handlując tami narkotykami. Zebrane dane polscy funkcjonariusze, poprzez oficera łącznikowego CBŚP przy Europol-u, przekazali policjantom z irlandzkiego Krajowego Biura do Walki z Narkotykami i Przestępczością Zorganizowaną (Garda National Drugs & Organised Crime Bureau). Ci policjanci zatrzymali Mariusza S. (38 lat) oraz Tomasza W. (39 lat).

W miejscowości Carlow w wynajętym domu policjanci zlikwidowali magazyn narkotykowy. Podczas przeszukania domu, mieszkania oraz pojazdów użytkowanych przez podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 78 kg marihuany oraz pieniądze w kwocie 21 tys. euro. Wartość zabezpieczonych podczas akcji w Irlandii narkotyków szacowana jest na 1,6 miliona euro.

Obydwaj zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani przez tamtejszy sąd. Za posiadanie i obrót dużą ilością narkotyków na terenie Irlandii grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo jeden z mężczyzn na terenie Polski poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Zamościu.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!