Wiadomości

„Dzieci grały w piłkę ludzką głową”, czyli wspomnienia z pobytu wśród islamistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Indonezji narasta strach przed powracającymi z Syrii i Iraku islamistami, którzy po klęsce ISIS wracają w swe ojczyste strony – pisze portal euroislam.pl.

Heru Kurnia dołączył do ow ddziałóPaństwa Islamskiego, ale dzisiaj uważa ich za sadystów. Został zwabiony wizją idealnego muzułmańskiego społeczeństwa, jednakże przeżył ogromne rozaczarowanie. Opisuje jak dzieci w Rakce grały w piłkę głową mężczyzny świeżo po jego egzekucji. Uciekł stamtąd i powrócił do Indonezji.

Inny z powracających twierdzi, że rekruterzy obiecywali mu darmowe szkoły dla córki, ale zaraz po przyjeździe okazało się, że chcą ją wydać za mąż. „Ciągle pytali się czy już dostała miesiączkę”.

Obydwaj należą do osiemnastu dżihadystów, którzy wrócili w sierpniu do Indonezji i występują w rządowym filmie mającym obnażyć kłamstwa ISIS używane do zwabienia ludzi do udziału w dżihadzie.

W Syrii wciąż pozostaje jednak około pięciuset Indonezyjczyków zaangażowanych w terroryzm. Eksperci obawiają się, że wracający będą posiadali większe umiejętności bojowe i terrorystyczne, a jednocześnie będą otoczeni nimbem ludzi, którzy brali udział w prawdziwym dżihadzie.

/euroislam.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!