Wiadomości

Działacze KOD usłyszą zarzuty za bezprawne wejście na pokład łodzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Lotna brygada tym razem dokonała abordażu jednostki pływającej”, „Abordaż i piractwo” – takie sformułowania padały z ust działaczy Komitetu Obrony Demokracji, którzy zakłócili uroczystości patriotyczne w Pucku, zorganizowane w 100-lecie zaślubin Polski z Morzem.

Jak się okazuje, protestujący weszli na pokład stojącej w porcie łodzi, nie pytając jej właściciela o zdanie. Portal tvp.info ustalił, że działacze KOD usłyszą zarzuty.

Słowa zarejestrowane są na nagraniu, które KOD umieścił na Facebooku. Można tam rozpoznać znanego działacza organizacji Arkadiusza Szczurka. Zapytany, jakie zarzuty zostaną wysunięte wobec spisywanych, odpowiada, że „żadne”.

– Abordaż – mówi do Szczurka żeński głos.

– Abordaż, wiesz, jakie będą zarzuty? O abordaż – śmieje się Szczurek do stojącego obok mężczyzny. – Abordaż i piractwo – słychać z tłumu.

Na padające stwierdzenie, że „lotna brygada tym razem dokonała abordażu jednostki pływającej”, Szczurek odpowiada: „Bez zgody podobno pana [tu pada nazwisko właściciela], ale jego tutaj nigdzie nie ma, więc opozycja założyła, że się nie zgadza”.

– Kierownik portu zgłosił interwencję, proszę pana (…), wszedł pan tam – mówi spisujący mężczyzn policjant.

– Stan wyższej konieczności – mówi Szczurek.

Jak ustalił portal tvp.info, protestujący, którzy weszli na pokład łodzi, usłyszą zarzuty.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!