Polska Wiadomości

Działacz ONR pozwał członka partii Razem za znieważenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje miejscowy serwis informacyjny portel.pl, wczoraj w Sądzie Rejonowym w Elblągu doszło do drugiej rozprawy w procesie wytoczonym przez działacza Obozu Narodowo-Radykalnego i stowarzyszenia Elbląscy Patrioci – Jacka Gierwatowskiego przeciwko aktywiście partii Razem – Robertowi Kolińskiemu.

W lutym 2017 r. lewicowiec w serii wpisów na Facebooku i na lokalnych portalach nazwał Obóz Narodowo-Radykalny organizacją „odwołującą się do faszystowskich, antysemickich, rasistowskich i ksenofobicznych korzeni”. Apelował również do prezydenta Elbląga i przewodniczącego Rady Miejskiej o niedopuszczenie do tego, by Obóz współorganizował Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Gierwatowski domaga się od Roberta Kolińskiego przeprosin i wpłaty dwóch tysięcy złotych na Fundację Pomoc Patrioty.

– Spodziewam się wyroku skazującego Roberta Kolińskiego za szkalowanie żołnierzy wyklętych i ONR-u. Mam nadzieję, że skończy się tak, jak złożyłem w akcie oskarżenia, wyrokiem skazującym oraz zapłatą zadośćuczynienia na rzecz fundacji „Pomoc Patrioty” w wysokości 2 tys. zł. Na dzisiejszej rozprawie Robert Koliński znów powielał te same kłamstwa, te same pseudo dowody – powiedział wczoraj portel.pl Jacek Gierwatowski.

– Spodziewam się uniewinnienia Roberta Kolińskiego. Dzisiejsza rozprawa zaskoczyła mnie tym, że państwo z ONR-u nie wiedzą, pod czym się podpisują, nie wiedzą za czym idą i nie są w stanie odnieść się do swoich poglądów – uznał z kolei mec. Marcin Wróbel, reprezentujący pozwanego.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!