Wiadomości

Działacz LGBT oskarżony o gwałcenie imigrantów i zmuszanie ich do seksu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Działacz i pracownik szwedzkiej organizacji LGBT oskarżony jest o gwałcenie imigrantów i wymuszanie seksu w zamian za pomoc w pozostaniu w kraju. Szwedzka prokuratura oskarża działacza LGBT o sześć gwałtów i dwa ataki na tle seksualnym.

Pracownik RFSL, Szwedzkiej Federacji Równości Seksualnej zrzeszającej organizacje organizacje lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów, zmiennopłciowców, miał gwałcić mężczyzn, młodych imigrantów, którzy starali się o status uchodźcy. Jego ofiary miały od 26 do 28 lat.

Prokurator Paulina Pilati z Prokuratury Miejskiej w Sztokholmie twierdzi, że ​​mężczyzna żerował na bezbronności osób ubiegających się o azyl, które przyszły do ​​niego po poradę, jak pozostać w kraju i uniknąć deportacji – donosi publiczna telewizja SVT.

– Zwracali się do niego o pomoc i radę w postępowaniu azylowym lub o prawo do pozostania w Szwecji. Kluczowe pytanie w ocenie sądu dotyczy tego, czy mężczyźni znajdowali się w szczególnie trudnej sytuacji, a myślę, że tak było – mówi Pilati.

– Rozumieli, że muszą uprawiać z nim seks, aby uzyskać pomoc w pozostaniu w Szwecji. Powodowie nie brali udziału dobrowolnie w akcie seksualnym – tłumaczy prokurator.

Do gwałtów i ataków seksualnych dochodziło w 2019 roku, przy czym – jak się okazało – w sztokholmskim oddziale RFSL od wielu miesięcy miano o wszystkim wiedzieć. Jacob Tardell, przewodniczący RFSL w Sztokholmie, tłumaczył, że sprawy gwałtów i wykorzystywania seksualnego nie zgłaszano na policję, bo nie chciały tego wykorzystywani seksualnie nielegalni imigranci.

/nczas.com, skandynawiainfo.pl, fot. RFSL/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!