Europa Gospodarka Świat Wiadomości

Dynamicznie rośnie transport na Jedwabnym Szlaku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal rynekinfrasktutury.pl dynamicznie rośnie transport i przeładunek produktów z Chin i wszystko wskazuje na to, że wymiana handlowa na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku będzie jeszcze większa. Spedcont zwiększył znacząco moce terminala przeładunkowego w Łodzi, aby móc obsługiwać jeszcze więcej pociągów z Chin.
Blisko pięć lat temu zainicjowano projekt przepływu towarów Nowym Jedwabnym Szlakiem i uruchomiono pierwsze połączenie Łódź-Chengdu. Nowy Jedwabny Szlak stworzył nieznane dotąd możliwości i korzystnie wpłynął na rozwój wielu firm. Jedną z nich jest Spedcont, spółka wchodząca w skład Grupy Pekaes, która już od kilku lat z sukcesem obsługuje na swoim terminalu w Łodzi kontenery przyjeżdżające do Polski, jak i wyjeżdżające z naszego kraju do Chin.

– Pierwszy pociąg z Łodzi do chińskiego Chengdu wyjechał w 2013 roku. Transporty kolejowe z Chin odbywały się raz w tygodniu i obejmowały wyłącznie import. Obecnie terminal Spedcont w Łodzi obsługuje transporty w obu kierunkach. W 2016 roku do naszego terminala przyjechało i wyjechało 250 pociągów, natomiast w roku 2017 było ich już 500. W tym roku wyniki zapowiadają się obiecująco – spodziewamy się, że padnie kolejny rekord – stwierdza Marcin Dobruchowski, Prezes Zarządu Spedcont.

W ciągu pięciu lat zwiększył się wolumen połączeń między Polską i Europą a Chinami. Obecnie wszystkie pociągi jadące z Chin w kierunku Europy przejeżdżają przez nasz kraj. Każdy załadowany towarem kontener jest wyposażony w nadajnik GPS, dzięki czemu transport jest monitorowany na całej trasie.

Grupa Pekaes rozwija także współpracę w zakresie usług celnych i drobnicy kolejowej na trasie Chiny-Europa-Chiny.

– Przez ostatnie pięć lat zainwestowaliśmy znaczne środki, aby dostosować się do szybko zmieniających się warunków na rynku i móc przyjmować coraz większy wolumen towarów z Chin. Zaproponowaliśmy stronie chińskiej kompleksową usługę łączącą w sobie obsługę celną, obsługę terminalową, transport drogowy krajowy i międzynarodowy – przyznaje Maciej Bachman, Prezes Zarządu Pekaes.

Terminal Spedcont Łódź to obecnie jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Jego doskonałe usytuowanie w samym centrum kraju umożliwia firmie sprawną dystrybucję towarów. Spółka zakończyła kolejny etap rozbudowy łódzkiego terminala polegającego na zwiększeniu placu składowego o 2,5 ha oraz uruchomieniu kolejnej suwnicy kontenerowej. Zwiększono także flotę naczep podkontenerowych. Wszystkie te inwestycje mają wzmocnić jeszcze bardziej potencjał Spedcont we współpracy z kontrahentami z Państwa Środka.

Co o tym sądzicie? Czy Polska an tym skorzysta?
Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!