Wiadomości

Dworczyk: Zrobimy wszystko, aby jak najwięcej Polaków było zaszczepionych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Na koniec tego miesiąca mam nadzieję, że będziemy mieli ponad 65 proc. osób w wieku 70+ zaszczepionych – mówił w radiowej “Jedynce” pełnomocnik rządu ds. szczepień, minister Michał Dworczyk.

– Ile młodszych osób się zarejestruje, tego jeszcze nie wiemy, ale w grupie 60-69 to od 25 do 50 proc. – dodał minister. dodając, że od 12 kwietnia rozpocznie się rejestracja na szczepienia osób, które urodziły się w 1962 r.

– I po tym, każdego dnia będziemy uruchamiali rejestrację dla kolejnej grupy wiekowej, także dojdziemy również do 40-latków – mówił Dworczyk.

– Premier przedstawił bardzo ambitny plan, który jestem przekonany, że uda nam się zrealizować, mianowicie do końca sierpnia wszyscy Polacy, którzy chcą się zaszczepić, będą mieli możliwość przyjęcia pierwszej dawki szczepionki. Chcemy, aby do końca sierpnia wszyscy zainteresowani mogli przyjąć pierwszą dawkę – tłumaczył dalej Dworczyk.

Szef KPRM przyznał, że wydaje się mało prawdopodobnym, aby do początku wakacji zaszczepić połowę populacji w sposób efektywny i skuteczny, czyli dwiema dawkami. – Choć oczywiście zrobimy wszystko, aby jak najwięcej Polaków było zaszczepionych, ale jesteśmy uzależnieni od dostaw szczepionek – dodał.

– Jeśli chodzi o decyzje dot. obostrzeń, to te decyzje są podejmowane na bieżąco w odniesieniu do bieżącej sytuacji pandemicznej. Tak będzie miedzy innymi dzisiaj o 10, kiedy zbierze się RZZK, i na nim zostaną podjęte te decyzje, a następnie zakomunikowane przez ministra zdrowia – stwierdził dalej szef KPRM.

/Polskie Radio 24, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!