Wiadomości

Dworczyk: We wtorek premier ogłosi nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po ostatnim weekendzie widać, że należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem – oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk, dodając, że premier ogłosi je we wtorkowym komunikacie.

„Podkreślamy od początku, że rząd stara się elastycznie reagować na istniejąca sytuację i tak naprawdę każdego dnia i każdego tygodnia, podsumowując dotychczasowe działania, wyciągamy kolejne wnioski i podejmujemy decyzje” – oświadczył minister Dworczyk w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy o zapowiadane na wtorek kolejne obostrzenia dotyczące walki z epidemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że minister zdrowia Łukasz Szumowski, mówiąc, że dotychczas zakażenie koronawirusem wykryto w Polsce u 1984 osób, z których 26 zmarło, powiedział, że jesteśmy dopiero na początku drogi.

– Jestem przekonany, że na koniec tygodnia dojdziemy niestety do liczby pacjentów, którzy mają potwierdzony wynik koronawirusa, do kilku tysięcy – powiedział.

– My nie jesteśmy w środku epidemii. To nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku. My zaczynamy w tej chwili wzrost liczby chorych, którzy będą potrzebowali naszej pomocy – powiedział.

Szumowski stwierdził, że dzięki wprowadzonym przez rząd działaniom i dzięki zachowaniu Polaków „mamy szansę ograniczyć gwałtowny napływ chorych do szpitali zakaźnych w taki sposób, byśmy mogli leczyć tych pacjentów”.

/wpolityce.pl, tvp.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!