Wiadomości

Dworczyk do strajkujących nauczycieli: Apeluję o zawieszenie protestu na czas matur

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Oczekujemy od opozycji przede wszystkim zaprzestania działań na rzecz radykalizacji nastrojów wśród strajkujących nauczycieli oraz przyłączenia się do apelu rządu o to, by na czas matur zawiesić protest – powiedział w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk powiedział w piątek w radiowej Jedynce, że radykalizacja protestu nauczycieli i utrudnienie przeprowadzenia matur narusza prawa uczniów. – Dlatego apelujemy i do (szefa ZNP) pana Sławomira Broniarza i do (szefa PO) pana Grzegorza Schetyny, żeby ten strajk na czas matur zawiesić – podkreślił minister.

Dopytywany, dlaczego kieruje apel do Schetyna, który przecież nie strajkuje, Dworczyk odparł, że Schetyna jest odpowiedzialny za formację polityczną, którą kieruje, czyli Platformę Obywatelską.

– A to jej działacze – zwłaszcza samorządowi, ale nie tylko – wpływają na radykalizację niektórych środowisk nauczycieli. I tutaj nauczyciele muszą sobie zdawać sprawę, że są traktowani całkowicie cynicznie i instrumentalnie, dlatego, że na koniec dnia te samorządy, które przekonują właśnie do radykalizacji protestu zostawią ich samych – stwierdził.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!