Wiadomości

Dworczyk: Decyzja w sprawie rekonstrukcji rządu zapadnie w ciągu najbliższych godzin lub dni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Decyzja w sprawie rekonstrukcji rządu zapadnie w ciągu najbliższych godzin lub dni między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a premierem Mateuszem Morawieckim; takie sprawy są konsultowane na poziomie politycznym – powiedział w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Najprawdopoodbniej mandaty w PE zdobyli: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MEN Anna Zalewska, szefowa resortu polityki społecznej i rodziny Elżbieta Rafalska oraz minister w KPRM Beata Kempa.

Czytaj też:

Po przeliczeniu głosów z prawie wszystkich komisji wyborczych PiS wygrywa zdecydowanie, Konfederacja pod progiem

Minister Jacek Sasin, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów powiedział w poniedziałek, że w związku z wynikami niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego jest konieczna rekonstrukcja rządu. Gość radiowej Jedynki dodał, że stanie się to dość szybko.

– Wiele wskazuje na to, chociaż wyniki jeszcze nie są ostateczne, można powiedzieć już że część ministrów – co najmniej trzech ministrów i jeden wicepremier – zostało eurodeputowanymi. W związku z powyższym ta zmiana będzie zmianą konieczną – powiedział Sasin. Dodał, że decyzję podejmie premier, kiedy uzna, że to już jest ten moment. Wskazał, że tak wynika z przepisów o nie łączeniu funkcji z mandatem. – I to pewnie dosyć szybko nastąpi – dodał Sasin.

Pytany, czy rekonstrukcja obejmie także innych członków gabinetu niż ci, którzy się dostali do europarlamentu, Jacek Sasin mówił, że wkrótce wszystko będzie jasne. Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości nazwał historycznym.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!