Wiadomości

Dwoje policjantów zostało postrzelonych na strzelnicy w Szczytnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Podczas szkolenia na strzelnicy w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wykładowca z broni typu glock nabitej ostrą amunicją postrzelił policjanta i policjantkę. Ranni zostali odwiezieni do szpitali – poinformował rzecznik uczelni.

Rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Marcin Piotrowski poinformował, że ranni to uczestnicy kursu podstawowego, którzy “dopiero zaczynają swoją przygodę z policją”. Mają 29 i 30 lat.

– Na miejscu zdarzenia udzielono im pierwszej pomocy, karetki zabrały ich przytomnych do szpitali” – zapewnił Marcin Piotrowski. Stan zdrowia rannych nie jest znany. Rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie poinformował, że do wypadku doszło w poniedziałek po południu na wewnętrznej, zamkniętej strzelnicy zlokalizowanej na terenie szkoły. Broń, z której postrzelono dwoje uczestników kursu podstawowego, trzymał w rękach wykładowca.

– To bardzo ceniony, doświadczony wykładowca z ponad 30-letnim stażem pracy. Ceniony i lubiany. Broń wystrzeliła w jego rękach, nie wiemy dlaczego tak się stało – powiedział Marcin Piotrowski i dodał, że na miejscu pracują policjanci ze Szczytna oraz prokurator.

– Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane – zapewnił.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!