Wiadomości

Dwóch Ukraińców podejrzewanych o brutalny mord na młodej Ukraince zatrzymała polska straż graniczna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Odpowiedzą oni za dokonanie brutalnego zabójstwa kobiety, której ciało znaleziono w stawie w miejscowości Brodzica.

W minioną niedzielę w stawie w miejscowości Brodzica w gminie Hrubieszów zostały odnalezione zwłoki młodej kobiety. Ustalono, że ofiarą jest Tatiana Ostapczuk, 26-letnia obywatelka Ukrainy.

– Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wraz z prokuratorem. Policja przeprowadziła oględziny, przesłuchiwała świadków i zabezpieczyła ślady. Podjęto szereg czynności mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego przestępstwa. Funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie za pomocą specjalistycznego sprzętu wypompowali wodę w stawie oraz pobliskiej studni. Strażacy pracujący wspólnie na miejscu zdarzenia pomogli także w wydobyciu zwłok kobiety – poinformowała asp. Edyta Krystkowiak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Kobieta miała związane ręce i przywiązany ciężki kamień do szyi.

– Funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie za pomocą specjalistycznego sprzętu wypompowali wodę w stawie oraz pobliskiej studni. Strażacy pracujący wspólnie na miejscu zdarzenia pomogli także w wydobyciu zwłok kobiety – podkreśla asp. Edyta Krystkowiak.

Mundurowi skupili się na ustaleniu kręgu osób, z którymi ofiara mogła mieć kontakt w ostatnim czasie. Okazało się, że wśród tych osób znaleźli się dwaj obywatele Ukrainy. Skontaktowano się ze Strażą Graniczną, ponieważ istniało prawdopodobieństwo, że mężczyźni będą chcieli przekroczyć granicę.

– Tak też się stało. Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 34- i 42-latka na przejściu granicznym w Dołhobyczowie, a następnie przekazali policjantom – dodaje asp. Krystkowiak.

W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że w sprawę zamieszany jest jeszcze 29-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Mężczyzna miał wiedzieć o zbrodni, jednak nie powiadomił o tym policjantów. Portal unian.ua informuje ponadto, że w przestępstwie miał brać udział jeszcze jeden Ukrainiec, którego jednak nie udało się do tej pory zatrzymać. Informację na ten temat przekazano stronie ukraińskiej, istnieje bowiem przypuszczenie, że mógł on zbiec na Ukrainę, albo w najbliższym czasie będzie próbował to uczynić.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Dwaj obywatele Ukrainy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zabójstwo młodej kobiety grozi im do 25 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego 29-letniego Polaka zastosowano dozór policyjny.

/lublin112.pl, onet.pl,unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!