Polska Wiadomości

Dwóch Polaków zostało dotkliwie pobitych przez pijanych Ukraińców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal kresy.pl dwóch ciężko pobitych i hospitalizowanych Polaków to efekt libacji urządzanych przez Ukraińców w miejscach publicznych w Oławie.

Około godziny 1 w nocy w niedzielę trójka mężczyzn, których język wskazywał na ukraińskie pochodzenie, zaatakowała mieszkańca ulicy Strzelnej w Oławie. Ukraińcy urządzili sobie libację w miejscu publicznym, a Polak próbował ich uciszyć. Został ciężko pobity przez imigrantów. Nieprzytomnego znaleźli na miejscu funkcjonariusze policji. Pobity mieszkaniec Oławy trafił do szpitala we Wrocławiu. Ma problemy z wymową, ze względu na obrażenia głowy. Bity przez Ukraińców uderzył nią kolejno o barierkę a potem krawężnik.

Jeszcze tej samej doby w tej samej okolicy doszło do podobnego incydentu z udziałem ukraińskich imigrantów. Na stacji paliw przy ul. Wiejskiej trzech Ukraińców awanturowało się z pracującą tam ekspedientką. Ta poprosiła o pomoc taksówkarza i 34-letniego mieszkańca Oławy. Ten ostatni został zaatakowany przez Ukraińców. „Przed 23:00 przyjechał rowerem na stację mój narzeczony. On wraz z pracownikiem i taksówkarzem chcieli uspokoić trzech Ukraińców. Dostał z pięści w twarz i się przewrócił, od jednego z mężczyzn otrzymał groźby o tym, że go zabije” – portal olawa24.pl cytuje narzeczoną pobitego.

Mieszkaniec Oławy został pobity na tyle poważnie, że trafił to szpitala. Ma pęknięta śledzionę. Być może konieczna będzie operacja. „Do zdarzenia doszło między 22:00 a 23:00 w niedzielę na stacji benzynowej. Mężczyzna został uderzony przez obywatela Ukrainy. Policja prowadzi czynności w tej sprawie” – powiedziała oławskiemu portalowi rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oławie Alicja Jędo.

Województwo dolnośląskie jest drugim po województwie mazowieckim regionem najchętniej wybieranym przez przyjeżdżających do Polski imigrantów. Ukraińcy stanowią już ponad 10% mieszkańców Wrocławia. Zasiedlają już licznie także mniejsze miasta w okolicy stolicy województwa takie jak 32-tysięczna Oława położona 26 km od Wrocławia. Jest ona atrakcyjna dla imigrantów także za względu na zakłady przemysłowe działające w pobliskim Jelczu-Laskowicach.

Od czasu przejęcia pełni władzy przez obóz Prawa i Sprawiedliwości w Polsce nastąpił bardzo znaczący wzrost liczby  imigrantów. W 2014 r. do Polski na podstawie oświadczenia pracodawcy składanego w urzędzie pracy, przyjechało do Polski 373 tys. obywateli Ukrainy. W 2015 roku było ich już 763 tys., w roku 2016 – 1,3 miliona, a w roku 2017 ponad 1,7 mln. 95% korzystających z oświadczeń pracodawców stanowią corocznie Ukraińcy.

Zezwolenie na pobyt czasowy lub stały otrzymało w zeszłym roku 192 tys. cudzoziemców. To 35% więcej niż rok wcześniej i aż o 78% więcej niż w roku 2015. Wśród nich było 125 tys. Ukraińców, ale też 8 tys. obywateli Indii, 6 tys. Wietnamczyków. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed zapowiedział, że już jesienią polski rząd może zawrzeć porozumienie o ściąganiu do Polski imigrantów z Filipin.

I co wy na to? Jak oceniacie przyjeżdżających do Polski Ukraińców? Czy powyższe wydarzenie były tylko pojedyńczym incydentem czy też może częścią szerszego zjawiska? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!