Wiadomości

Dwie eksplozje na lotnisku wojskowym pod Mińskiem. Zniszczony rosyjski transportowiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Media w serwisie Telegram informują o wybuchach słyszanych dzisiaj w pobliżu lotniska Maczuliszczy na Białorusi, które wykorzystywane jest wielokrotnie do przeprowadzania ataków powietrznych na Ukrainę. – Potwierdzone: Dwie eksplozje na lotnisku wojskowym nieopodal Mińska. Rosyjski wojskowy samolot transportowy oraz pługi śnieżne zostały zniszczone – podaje na Twitterze Franak Wiaczorka.

Informacje o eksplozjach w pobliżu lotniska podał na Telegramie kanał “Białoruś za MKAD-em”. Kanał przytacza wpisy zamieszczone na lokalnych czatach, które informują, że “dziś rano w rejonie lotniska Maczuliszczy słychać było eksplozję, a teraz jest wielu wojskowych i policjantów drogówki, którzy sprawdzają wszystkie przejeżdżające samochody” – informuje “Białoruś za MKAD-em”.

Pojawiły się także informacje o tym, że pierwsze wybuchy w pobliżu lotniska słyszano już w nocy. Informację o wybuchach przekazał również BYPOL, organizacja przebywających na emigracji, przeciwnych Łukaszence funkcjonariuszy białoruskich służb. BYPOL poinformował o zniszczeniu rosyjskiego wojskowego samolotu transportowego oraz pługów śnieżnych.

Port lotniczy Maczuliszczy pod Mińskiem wykorzystywany jest przez rosyjskie lotnictwo do wykonywania lotów bojów nad terytorium Ukrainy. Stąd wielokrotnie startowały również maszyny przenoszące ładunki rakietowe wycelowane w obiekty na Ukrainie.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!