Wiadomości

Dwaj Rosjanie z podejrzanym transportem zatrzymani na Białorusi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W przeddzień mińskich manifestacji z okazji Dnia Wolności zatrzymano dwóch obywateli Rosji, w których samochodzie znaleziono broń – doniosła agencja БЕЛТА, powołując się na informacje uzyskane w białoruskim MSW.

24 marca ok. godz. 16.00 w pobliżu wsi Żukowo w rejonie mohylewskim pracownicy oddziału Departamentu Ochrony Rejonu Leninowskiego miasta Mohylewa zatrzymali na drodze „Łada Granta”, w który znajdowali się dwaj obywateli Rosji, urodzeni w roku 1992 mieszkańcy Briańska”.

W samochodzie przewozili dwa pistolety pneumatyczne, dwa pistolety sygnałowo-dźwiękowe, dwie podręczne radiostacje, paralizator wywołujący elektrowstrząsy Молния, a także amunicję do broni gazowej i sygnałowo – szumowej i szereg innego sprzętu, w tym również trzy czapki z wycięciami na oczy (kominiarki), flagę Ukrainy oraz… kurtkę ze znakami rozpoznawczymi Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej.

Zatrzymani tłumaczyli się, że jechali na wycieczkę z Briańska do Brześcia. Tłumaczenia te nie przekonały stróżów prawa. Odstawiono ich do aresztu. Obecnie trwa postępowanie sprawdzające…

Mieli pecha?

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!