Wiadomości

Dwa tiry i kontener z papierosami. Co znaleziono na posesji byłego wicepremiera?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

13 milionów złotych mógł stracić Skarb Państwa w przypadku, gdyby na rynek trafiły papierosy skonfiskowane przez CBŚP na posesji Romana J. – byłego wicepremiera i ministra rolnictwa w rządzie Józefa Oleksego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach.

W ręce funkcjonariuszy wpadło – oprócz Romana J. – jeszcze trzech mężczyzn. Jest wśród nich syn byłego polityka. Dziś w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach będzie kontynuowane przesłuchanie zatrzymanych osób. Na razie nie wiadomo jaka jest decyzja śledczych w sprawie ewentualnych zarzutów. Jak już informowaliśmy wczoraj, cztery osoby zamieszane w sprawę zostały zatrzymane w czwartek w ramach działań własnych CBŚP.

Były wicepremier zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP

Funkcjonariusze w Łódzkiem i na Mazowszu śledzili dwa tiry. Gdy wjechały na posesje, zatrzymano kierowców. Okazało się, że w pojazdach znajdują się nielegalne papierosy. Na terenie jednej z nieruchomości natrafiono też na kontener z wyrobami tytoniowymi bez znaków akcyzy. W sumie odkryto ponad 11 milionów 300 tysięcy sztuk papierosów. Obie posesje należały do byłego wicepremiera i jego syna. Dwie kolejne zatrzymane osoby to kierowcy samochodów.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!