Wiadomości

Agresywny zamaskowany bandzior zaatakował uczestników różańca w Elblągu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Fundacja Pro – Prawo do Życia, która organizowała akcję modlitewną, prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości agresora.

W piątek późnym popołudniem doszło do napaści na uczestników publicznej modlitwy różańcowej w Elblągu. Zgromadzeni na rogu ulic Ogólnej i płk. Dąbka modlili się o powstrzymanie procederu aborcji. W trakcie nabożeństwa zaatakował ich zamaskowany i agresywny mężczyzna.

W trakcie trwania zgromadzenia do modlących się osób podszedł zamaskowany i bardzo agresywny mężczyzna. Zniszczył transparenty trzymane przez uczestników różańca i zaczął w wulgarnych słowach ubliżać modlącym się. Gdy organizator akcji modlitewnej próbował go powstrzymać, napastnik rzucił się na niego i wywiązała się szarpanina, w trakcie której koordynator różańca doznał obrażeń ręki. Napastnik groził również w obelżywych słowach organizatorowi modlitwy sugerując, że go pobije. Po kilku chwilach agresor oddalił się w stronę pobliskiego supermarketu.

Fundacja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Mężczyzna był wysoki i szczupły. Ubrany był w kominiarkę, ciemną kurtkę, dżinsowe spodnie i charakterystyczną, żółtą bluzę z kapturem. Osoby, mogące rozpoznać napastnika proszone są o kontakt z Fundacją.

– Aborcja to brutalne morderstwo. Ludzie, którzy aborcję wspierają, gotowi są napadać także tych, którzy już się urodzili, aby zagłuszyć mówienie prawdy o aborcji i zastraszyć tych, którzy modlą się o powstrzymanie tego zjawiska w Polsce. Mam nadzieję, że organy ścigania szybko znajdą napastnika i pociągną go do odpowiedzialności karnej – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Sprawa została już zgłoszona na policję. Pomimo nasilających się ataków, fundacja zapowiada organizację kolejnych publicznych modlitw różańcowych w Elblągu, połączonych z akcjami informacyjnymi na temat konsekwencji aborcji.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!