Wiadomości

Dwa polskie samoloty wojskowe są w drodze do Afganistanu, a trzeci wystartuje wkrótce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwa polskie samoloty wojskowe są w drodze do Afganistanu, a trzeci wystartuje wkrótce. Na liście do ewakuacji jest około 100 osób – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

W Rozmowie z Polsat News Dworczyk był przekazał, że „dwa polskie samoloty wojskowe są w drodze trzeci wystartuje wkrótce”.

Powiedział, że sytuacja w Afganistanie jest niestabilna. – Samo zorganizowanie od strony technicznej załadunku tych osób od samolotów, które pojawią się w Kabulu dla wszystkich jest dużym wyzwaniem. Tu chodzi o zweryfikowanie osób, które pojawią się na lotnisku – powiedział.

Ile osób mają zabrać polskie samoloty? – W tej chwili na liście osób do ewakuacji jest około 100 takich osób, które współpracowały z Polskim Kontyngentem Wojskowym czy z naszą placówką. Ale sytuacja jest dynamiczna – powiedział Dworczyk.

Zapewnił, że Polska zrobi wszystko, żeby ewakuować Afgańczyków współpracujących z polską stroną. – Tak jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, zrobimy wszystko, żeby każdy, kto współpracował z polskimi żołnierzami i dyplomatami, a dzisiaj potrzebuje pomocy, taką pomoc uzyskał – powiedział minister.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!