Wiadomości

Duża grupa migrantów chciała szturmować granicę. Odnaleziono zwłoki mężczyzny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W okolicach miejscowości Wólka Terechowska na Podlasiu odnalezione zostały zwłoki. Okazało się, że to młody – około 20-letni – migrant z Syrii. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Jak informuje rzecznik podlaskiej policji, w nocy doszło też do próby siłowego przekroczenia granicy pod Czeremchą. Została ona powstrzymana przez polskie służby.

W poniedziałek rano duża grupa migrantów przemieściła się po stronie białoruskiej w kierunku granicy z Polską. Migranci zgromadzili się w okolicach Kuźnicy. Resort obrony narodowej poinformował tego dnia, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę przekroczenia granicy. Obecnie migranci stworzyli obozowisko w rejonie Kuźnicy, pilnują ich służby białoruskie.

Jak przekazał portalowi tvp.info rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, noc z piątku na sobotę w rejonie obozowiska migrantów pod Kuźnicą minęła spokojnie. Jak przekazał, doszło do jednego poważnego incydentu w okolicach Wólki Terechowskiej pod Czeremchą.

– Grupa około 100 migrantów po stronie białoruskiej miała uszkodzić ogrodzenie. Na miejscu reagowali policjanci, żołnierze i strażnicy graniczni. Migranci uciekli w stronę białoruskiego lasu – mówi nam Krupa.

Rzecznik przekazał też, że pod Wólką Terechowską służby odnalazły ciało około 20-letniego migranta z Syrii. – Na miejscu prowadzone zostały czynności pod nadzorem prokuratora i lekarza. Nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyn śmierci. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok – mówi rzecznik. Ciało nie miało widocznych obrażeń.

Czytaj też:

Kontrterroryści wzmocnią ochronę wschodniej granicy

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!