Wiadomości

Drony dla “Anadolu” – to będzie pierwszy okręt w swojej klasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Menedżer techniczny Baykar Defence Selçuk Bayraktar wraz z zespołem współpracowników odwiedzili okręt LHD TCG ANADOLU, który ma być specyficznym lotniskowcem, wyposażonym bowiem nie w samoloty, ale drony, a konkretnie mają z niego startować drony Bayraktar TB3, specjalnie do tego celu opracowywane.

W poście, który zawiera również film z wizyty, zamieszczonym na koncie społecznościowym Selçuka Bayraktara możemy przeczytać:

„Odwiedziliśmy TCG Anatolia, na którym służyć będzie Bayraktar TB3 i który będzie pierwszym na świecie okrętem S/UAV. Odbyliśmy spotkanie z delegacjami technicznymi Prezydium Przemysłu Obronnego i naszych Sił Morskich. Będziemy silniejsi w Niebieskiej Ojczyźnie!”

Przypomnijmy, że LHD TCG ANADOLU, który niedługo ma wejść na wyposażenie Tureckiej Marynarki Wojennej, w myśl wcześniejszych założeń miał być wyposażony w samoloty F-35, jednak z powodu sankcji nałożonych przez USA na Turcję kraj ten nie otrzyma tych maszyn. W tej sytuacji trzeba było czymś je zastąpić.

– Opracowujemy samolot bezzałogowy o nazwie Bayraktar TB3, który będzie wyjątkowy w tej klasie, który będzie lądował / startował na lotniskowcu, innymi słowy będzie lądował i startował na platformach okrętów. Ma mieć składane skrzydła, lądując na lotniskowcu, będzie mógł przenosić ładunki o masie nieco ponad 1200 kilogramów – mówił niedawno Selçuk Bayraktar.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!