Wiadomości

Dramatyczny skok liczby zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii zwiększyła się w ciągu poprzedniej doby o 563 i wynosi 2352 – podało brytyjskie ministerstwo zdrowia. Jest to największy dobowy wzrost liczby zgonów od początku pandemii.

Brytyjski rząd zapowiada, że na Wyspach zwiększy się liczba respiratorów. To częściowo efekt mobilizacji prywatnych firm, które – w odpowiedzi na apel administracji Borisa Johnsona – przestawiły swe linie produkcyjne. Rząd przyznaje jednak, że ma problem ze zdobyciem testów pozwalających na zdiagnozowanie koronawirusa.

W całej Zachodniej Europie sytuacja jest tragiczna. W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 1189 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 123 osoby – poinformowały belgijskie władze. W Holandii w ciągu ostatniej doby o 1019 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem – poinformował w środę Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). O 134 wzrosła liczba osób zmarłych na Covid-19, a ponad 400 kolejnych osób przyjęto do szpitali.

W Niemczech w ostatnich 24 godzinach zmarło 149 osób zakażonych koronawirusem – poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w RFN to obecnie 732. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 5.453 i wynosi 67.366.

Najgorzej jednak jest we Francji, we Włoszech i w Hiszpanii:

Z każdym dniem coraz więcej ludzi umiera w Hiszpanii z powodu koronawirusa

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!