Wiadomości

Dr Jacek Górny do szefowej STOP NOP: “Skoro pani koronawirus nie grozi, to będzie pani pomagać naszym pacjentom”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do ostrej wymiany zdań na temat doszło pomiędzy liderką Stowarzyszenia STOP NOP Justyną Sochą i szefem SOR w szpitalu przy Szwajcarskiej Jackiem Górnym – informuje portal wtk.pl.

– Kochani dotychczas nikt nie odkrył bezpiecznej szczepionki (…) i to samo będzie ze szczepionką na obecnie szalejący wirus. Osoby, które będą chciały uniknąć wmuszenia tego specyfiku, będą zwracały się do nas o pomoc. Prędzej czy później okażę się, że jesteśmy potrzebni – powiedziała Socha w nagraniu, zamieszczonym na Facebooku.

– Moje obawy nie są związane z tym, że zabije nas koronawirus. Moje obawy wiążą się z tym w jakim sposób zostaną ograniczone nasze prawa przez ignorancję przedstawicieli systemu medycznego i politycznego – mówi w jednym z nagrań na facebooku Justyna Socha.

Ponadto liderka STOP NOP w jednym ze swoich wpisów sugerowała też związek zgonów na COVID-19 we włoskim Bergamo z akcją szczepień przeciwko w grypie. Odpowiedział jej szef SOR w szpitalu przy Szwajcarskiej Jacek Górny.

– Rozumiem, że pani jako nieszczepiona przeciwko grypie, czuje się bezpieczna, nie boi się zachorować na koronawirusa. Widzę panią jutro u siebie na oddziale ratunkowym. Po co? To oczywiste, skoro pani koronawirus nie grozi, to będzie pani pomagać naszym pacjentom. Jeżeli pani jutro nie będzie, oznacza to, że nie wierzy pani w słowa które tutaj wypisuje – powiedział dr Górny.

/wtk.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!