Wiadomości

Dowódca turkmeńskiej dywizji Hamza wyraził poparcie dla protestów mieszkańców regionu Manbidż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Seyf Ebu Bekir, dowódca turkmeńskiej dywizji Sił Specjalnych Hamza, wchodzącej w skład Syryjskiej Armii Narodowej, wyraził poparcie dla protestów mieszkańców regionu Manbidż przeciwko zorganizowanemu przez Kurdów poborowi.

„Dzisiejszy pokojowy protest w Manbidż przeciwko decyzji o przymusowym poborze jest przesłaniem dla społeczności międzynarodowej, że terrorystyczny projekt SDF nie odniesie sukcesu, wykorzystując syryjską młodzież i rzucając ją do walki” – napisał na twitterze dowódca dywizji Hamza.

„My w Armii Narodowej wspieramy ruch ludowy i wspieramy go do czasu wyzwolenia miasta od separatystycznego terroryzmu i ucisku gangów PKK” – dodał Seyf Ebu Bekir.

W regionie Manbidż, najdalej na zachód położonej części Rożawy, przez całą noc trwały starcia między oddziałami kurdyjskich Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) i demonstrantami. W to wszystko włączyła się turecka artyleria, która ostrzelała stanowiska YPG / SDF na północ od miasta Manbidż.

W regionie Manbidż przez całą noc trwały starcia między SDF i demonstrantami, włączyła się w to turecka artyleria

W dniu dzisiejszym protesty przeistoczyły się w lokalne powstanie. Co zrobią Turcy i protureccy bojownicy? Czy ograniczą się jedynie do zapewnieniach o poparciu, czy też należy spodziewać się realnych działań? Co zrobią Rosjanie i syryjskie siły rządowe? Wszystko to dzieje się bardzo blisko linii frontu…

Czytaj też:

Czy powstanie Państwo Turkmeńskie, wykrojone z terytorium Syrii i Iraku?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!