Europa Wiadomości

Doszło do katastrofy lotniczej, w której zginął prokurator odpowiedzialny za przekazanie akt dotyczących Smoleńska i Katynia stronie polskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Saak Karapetjan, zastępca Prokuratora Generalnego zginął w wypadku lotniczym na terenie Federacji Rosyjskiej. W przeszłości był odpowiedzialny m.in. za przekazywanie akt dotyczących Smoleńska oraz Katynia stronie polskiej.

Do tragedii doszło w obwodzie kostromskim. W wypadku śmigłowca wraz z 58 – letnim Karapetjanem zginęły jeszcze trzy osoby. Rosyjskie służby za przyczynę katastrofy podają zaniedbania w kwestiach bezpieczeństwa oraz złą pogodę.   

Od 2006 roku w Prokuraturze Generalnej kierował zarządem międzynarodowej współpracy prawnej, w ramach której w latach 2010 – 2011 przekazał stronie polskiej wiele tomów akt dotyczących zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. W roku 2010 z jego rąk otrzymaliśmy 20 akt zawierających informacje dotyczące zbrodni katyńskiej. Z kolei w roku 2011 Karapetjan przekazał polskim prokuratorom 14 tomów akt dotyczących Smoleńska.

W przekazanej dokumentacji znalazły się m.in. wykazy jeńców, rozporządzenia o skierowaniu ich do obozów czy protokoły przesłuchań.

Czy uważacie, że ta katastrofa jest przypadkowa czy może ma jakieś drugie dno? Piszcie w komentarzach.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!