Europa Wiadomości

Dostaniesz pracę w BBC pod warunkiem, że nie jesteś biały

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kontrowersyjne ogłoszenie BBC – brytyjskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego. Korporacja ogłosiła nabór na odpłatny staż, który skierowany jest tylko i wyłącznie do osób „czarnego, azjatyckiego lub innego nie białego pochodzenia etnicznego”.

Publiczny nadawca opublikował ogłoszenie za pośrednictwem organizacji „Creative Access”, która określa się jako przedsiębiorstwo społeczne non-profit „oferujące płatne staże, w pełnym wymiarze godzin w branżach kreatywnych”.

Jak podaje na swojej stronie internetowej, „Creative Access” „wypełnia lukę w obecnym krajobrazie twórczym, pomagając młodym ludziom o pochodzeniu z czarnej, azjatyckiej czy innej nie białej mniejszości etnicznej (BAME), w uzyskaniu płatnego szkolenia w kreatywnych firmach i wsparciu ich, aż do pełnego zatrudnienia”.

Staż oferowany przez BBC obejmuje okres 12 miesięcy, w trakcie których wybrani kandydaci odbędą szkolenia w czterech różnych departamentach, w każdym spędzając po 3 miesiące.

„Ten staż zapewni szkolenie w miejscu pracy, aby umożliwić kandydatom udany start i zapewnić, że wybrani kandydaci będą mogli rywalizować o pracę w newsroomie radiowym pod koniec swojego szkolenia” – czytamy w ogłoszeniu.

Ta, jak podkreśla autor ogłoszenia, „wyjątkowa i niepowtarzalna” okazja do przeszkolenia się jako dziennikarz radiowy „w zespole ekspertów” związana jest również z „konkurencyjnym” wynagrodzeniem. Nabór kończy się 4 grudnia bieżącego roku, a sam staż rozpoczyna się pod koniec stycznia 2018 r.

BBC powstała jako prywatna spółka 18 października 1922 roku z inicjatywy sześciu firm zajmujących się produkcją sprzętu radiowego. 1 stycznia 1927 firma została przejęta przez państwo, zmieniając jednocześnie nazwę na British Broadcasting Corporation. BBC to największa tego rodzaju instytucja na świecie

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!