Wiadomości

Dostał mandat, więc… zaatakował budynek komendy policji butelką z benzyną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już następnego dnia po zdarzeniu policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który w sylwestrową noc rzucił podpaloną butelkę z benzyną w budynek piskiej komendy uszkadzając elewację. Sprawcą okazał się 17-letni mieszkaniec Pisza, który kilka godzin wcześniej został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem za zakłócanie porządku publicznego pod działaniem alkoholu. Rzucając płonącą butelką 17-latek chciał postraszyć policjantów. Za usiłowanie podpalenia piskiej komendy grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W sylwestrową noc (31 grudnia 2021 r.) przed godz. 23.00 ktoś rzucił podpaloną butelkę z łatwopalną substancją w budynek Komendy Powiatowej Policji w Piszu usiłując go podpalić. Butelka trafiła w ścianę budynku, a następnie upadła tuż przez głównym wejściem uszkadzając elewację. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu znajdujące się na budynku komendy.

Na podstawie zapisu monitoringu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 17-letni mieszkaniec Pisza, który kilka godzin wcześniej na jednym z piskich osiedli został ukarany mandatem karnym za zakłócanie porządku publicznego pod wpływem alkoholu. Już następnego dnia sprawca został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu w dniu swoich 18-urodzin.

Zatrzymany, w rozmowie ze śledczymi powiedział, że rzucił podpaloną butelkę z benzyną w budynek piskiej komendy, bo chciał w ten sposób postraszyć policjantów. Dodał też, że wcześniej przez cały dzień pił alkohol i nie panował nad tym, co robi.

18-letni już sprawca usłyszał zarzut usiłowania podpalenia budynku Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Za popełnienie przestępstwa sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

/pisz.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!